Jun, 19

БИКИНИ МУН Најновиот филм во режија на Милчо Манчевски со своја премиера во Струга

Во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ - Струга, на 28-ми и 29-ти јуни со почеток во 20.00ч. ќе се прикажува најновиот филм во режија на Милчо Манчевски БИКИНИ МУН. Влезот е 100 денари.

режија: Milcho Manchevski
улоги: Condola Rashad, Sarah Goldberg, Will Janowitz, Sathya Sridharan, Mykal-Michelle Harris

премиера: 22.3.2018
времетраење: 102′
земја: САД
жанр: Драма, документарен

Во оваа модерна, урбана бајка сместена во скршениот идеал на семејството – една харизматична бездомничка го привлекува вниманието на филмска екипа, која снима документарец и која е спремна да ја искористи нејзината приказна за да се прослави во светот на независните филмаџии.

0 Коментари

Остави коментар

Коментирај